Terugkijken: verkiezingsdebat over de zorg
Foto: voorzitter Hans de Vries is gesprek met kandidaat Tweede Kamerlid Vicky Maeijer van de PVV.
Tijdens het debat, dat gehouden is op dinsdag 21 oktober 2025, deelden kandidaat-Kamerleden hun ideeën voor de toekomst van de zorg rondom de volgende 3 thema’s:
- Nederland gezond
- Wachten op zorg
- Werkplezier terug in de zorg
Aan het debat deden mee: Harry Bevers van de VVD, Julian Bushoff van Groenlinks/PvdA, Sarah Dobbe van de SP, Harmen Krul van het CDA, Wieke Paulusma van D66 en Vicky Maeijer van de PVV.
Mondzorg en de verkiezingen
De KNMT was mede-organisator van het debat. Dat gaf ons de mogelijkheid namens de tandartsen, orthodontisten en mka-chirurgen thema's uit de mondzorg onder de aandacht te brengen van de kandidaat-Tweede Kamerleden.
We deden dat bijvoorbeeld in contacten met de deelnemers aan het debat, maar aan een bredere doelgroep ook via een speciaal verkiezingsblog op Skipr, het online platform voor nieuws over de zorg: Toegankelijke mondzorg: een basisvoorwaarde voor de gezondheid van iedereen in Nederland
Standpunten van de partijen
De standpunten van de verschillende partijen ten aanzien van de mondzorg vind je in ons speciale overzicht: Wat willen de politieke partijen met mondzorg? En wat is de inzet van de KNMT deze verkiezingen?